BALAYI AŞAMASI


Bilim kurgu, korku ve gerilimin iç içe olduğu 21 Ağustos 202 tarihinde ilk gösterimini Amerika’da yapmış olan film imdb’de karşımıza her ne kadar 4.5 puan ile çıkmış olsa da ilginç konusu, tuhaf ve derin konu işleyişi ve etkileyici gerilim sahneleri ile eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştır.The Honeymoon Phase ismi ile Türkçe altyazılı sayfalarımıza yer edinen filmin yönetmenli ve senaristlik koltuklarında Phillip G. Carroll Jr. oturmaktadır.Ione Butler, Tara Westwood ve François Chau’nun başrolleir paylaşmış oldukları film Tom ve Eve’in sadece maddi zorluklar nedeni ile verdikleri ve sonu korkunç olaylara sürükleyen kararları konu almaktadır.Balayı Aşaması ismiyle de sitemizde bulabileceğiniz filmde; Tom ve Eve kendilerin yeni bir hayat kurmak ve daha iyi yaşamak isteyen genç bir çifttir.Tom evliliklerini daha yaşamak istemektedir ve bunun için de bir takım araştırmalar yapar. Tom hem kendilerine şifa gibi gelecek olan 50 bin dolarlık bir ödüle konmayı hem çok lüks bir tesiste ekmek elden su gölden 30 günü geçirmeyi istemektedir. Eve ise böyle bir teklife başta sıcak bakmamaktadır ve neden bu denli çok fazla ödülün sunulduğunu anlamamaktadır. Tom ise bilim insanlarının sadece neden balayı zamanının sona erdiğini araştırmak istediklerini ve bunun için de onlara muhteşem bir fırsat sundukları konusunda ısrarcıdır.

Basit bir deney, şahane bir balayı odası, yemek ve 30 gün sonunda 50 bin dolar gibi yeni evliler için büyük sayılabilecek bir ödül. Tom için neredeyse cennetten gelen bir fırsat gibi görünen bu masumane deney için Eve’i ikna eder. Daha fazla beklemeden tesisin yolunu tutan çift kendilerini inanılmaz bir lüksün içinde bulurlar. Doktorlarla tanışmaya başlayan çift yavaş yavaş odalarına ve bu bir aylık hayatlarına alışırlar.

Ancak hiçbir şey bu denli mükemmel olamaz ve bu tür havadan gelen ödüller genellikle büyük bedeller ister. İşte tam da bu yüzden genç çift, 30 günün sonlarına doğru verdikleri bu karardan pişman olacaklardır …

Recent Posts

See All