BİZ HEP ŞATODA YAŞADIK


Gerilim, dram ve gizem öğelerini çok ilginç bir hikayede birbirlerini tamamlar nitelikte kullanmayı başarmış olan ve ımdb puanı 5.6 olan We Have Always Lived in the Castle filmi, ilk gösterimini 17 Mayıs 2019 tarihinde Amerika’da yapmıştır. Yönetmeni Stacie Passon, senaristleri ise Mark Kruger ve Shirley Jackson olan filmin başrol karakterlerine, Crispin Glover, Alexandra Daddario ve Taissa Farmiga hayat vermektelerdir.

Sitemizde sizleri 4k film özelliğinin yanı sıra Biz Hep Şatoda Yaşadık ismiyle de karşılayacak olan film Blackwood ailesinin trajik hikâyesini ve bu hikayede av mı yoksa avcı mı olduğu filmin sonuna kadar merak konusu olan bir aile üyesini merkezine almaktadır. Bir zamanlar yedi kişilik geniş bir aile olan Blackwood’lar artık Merricat, Constance ve Julian olmak üzere sadece üç kişi kalmışlardır.Blackwood şatosunda yaşayan bu üç kişinin daha önceki aile üyeleri bir kişinin evdeki şekerin içine arsenik karıştırıp herkesi tek tek zehirlemesi sonucunda ölmüşlerdir. Korkunç bir ölüm layık görülen bu aile son üyelerini ayakta tutmaya çalışmakta ve sanki hiçbir şey olmamışçasına yaşama tutunmaya çalışmaktadırlar.

Fakat Merricat, Constance ve Julian’ın kendilerine kurdukları bu mutluluk oyunu fazla uzun sürmeyecektir çünkü kuzenleri Charles şatoya gelmiştir ve diğer aile üyelerinin ölümünün sorumlusu olarak da Constance’ı görmektedir. Constance her ne kadar bütün cinayet suçlarından aklanmış olsa da bazı hal ve tavırları yüzünden Charles tarafından mimlenmiştir. Merricat ise Charles’in, Constance’a karşı tehlikeli planlar kurduğunu hissetmekte ve onu korumak için onu her an izlemektedir. Constance gerçekten de ailenin diğer üyelerini öldürmüş müdür? Yoksa bu ölümlerin ardından henüz gün yüzüne çıkmamış sırlar mı yatmaktadır? Charles, Constance’ın infaz ipini çekmiş midir? Merricat her ne olursa olsun Constance’ı, Charles’tan koruyabilecek midir? Constance göründüğü kadar masum mudur ve kendini Carles’a karşı savunabilecek midir? Yoksa Charles hiç tahmin etmediği bir olaylar zincirinin içine mi çekilmiştir?