DÜZENBAZ KARDEŞLER


Suç ve komedinin harika bir harmanı olan ve ülkemizde de 28 Nisan 2021 tarihinde gösterime sunulan Get the Grift filminin ımdb puanı 5.4 olarak sabit durumdadır. Pedro Antonio Paes’in yönetmenliğini üstlenip, Fil Braz’in ise senaristliğini yaptığı filmin başrol oyuncuları ise Marcus Majella, Zeca Carvalho ve Samantha Schmütz olara belirlenmiştir.

Sitemizde sadece sizlerin film seyir keyfini düşünerek 4k filmlerimize ek olarak Türkçe dublajlı versiyonu ile de sunacağımız ve Türkçe adı Düzenbaz olan bu film Clovis ile Lohane kardeşleri konu almaktadır.

Clovis sıradan bir işe girip çalışamayan ve hayatta kalmak için de insanları kandıran ancak bu kumpaslarda dahi yeterince iyi olmadığı için bir şekilde her işi eline yüzüne bulaştıran bir adamdır. Clovis’in kız kardeşi Lohane ise ondan pek de geri kalmamaktadır. Lohane her ne kadar bu dolandırıcılık işlerini bırakıp kendi küçük işini açsa da, bu iş içinde de kendi çapında ufak tefek yasal olmayan işler yapmaktadır.

Günlerden bir gün Clovis oldukça büyük bir kumpası tamamlamak ve cebine yüklü bir miktar indirmek üzeredir ancak tam da bu sırada geçmişi onu yakalar ve dolandırmak üzere olduğu adamlar onun gerçek kimliğini öğrenirler. Kimliğinin ortaya çıktığını anlayan Clovis’in kaçmaktan başka bir seçeneği de kalmaz. Bu sırada kız kardeşi Lohane ise küçük dükkanında yaptığı ufak yolsuzluklar nedeni ile seyyar burger dükkanından olur. İşte tam da bu sırada uzun zamandır görüşmeyen iki kardeşin yolları yeniden çakışır.

Şans eseri birilerinden kaçarken yeniden birbirlerini bulan kardeşler birlikte kaçmaya karar verirler ve uzun ve sonu belli olmayan bir yola ilerlemeye başlarlar. Fakat bir kere kanlarına giren dolandırıcılık mesleği yüzünden kaçmak için çıktıkları bu yolda dahi bu uslanmaz iki kardeş, kumpaslar kurmadan edemezler. Bakalım iki kaçağın yeni kuracakları kumpaslar bu defa işe yarayacak mıdır? Yakayı ele verirlerse ne olacaktır? Yoksa bu yeni yol onlar için yıllardır aradıkları büyük bir işi mi beraberinde getirecektir?