HİNDİSTAN


Ali Abbas Zafar’ın yönetmenlik koltuğunu sahiplendiği ve Su-jin Park ile Varun V. Sharma’nın senaristliğini yapmış oldukları Bharat filmi aksiyon, dram ve komedi üçlemesini bir araya getirmektedir. 5.0 puanı ımdb’den almış olan ve 6 Eylük 2019 tarihinde ülkemizde gösterimini yapmış olan filmin oyuncu arasında Salman Khan, Sunil Grover ve Katrina Kaif bulunmaktadır.

Üç film ödülünü alıp, sonra da on farklı film ödülüne de adaylığını koyan ve sitemiz üzerinden 1080p filmleri ile 4k filmleri arasında bulabileceğiniz film Bharat adında bir kişinin hayatını konu almaktadır. 1950 yılından günümüze modern Kore tarihini anlatan An Ode to My Father yapımın resmi uyarlaması olan filmde; Bharat babası ölmeden önce ona hayatı boyunca tutacağı bir söz verir. Babasına hayatı boyunca her olursa olsun, tüm ailesini bir arada tutacağına dair yemin eder. İşte bu yemin ve bu yemin uğruna Bharat hayatı boyunca çok şey feda etmek zorunda kalacaktır.

Bharat sekiz yaşındayken babasına verdiği sözü unutmaz ve hayatının sonraki altmış yılında da bu sözü tutar. Fakat Bharat için hayat o denli kolay değildir ve hayat yolunda Bharat komik, heyecan verici, romantik, tehditkar ve kimi zaman da mutsuz dönemler yaşar. Tüm bu dönemler boyunca Bharat için asıl önemli olan şey ailesini tek bir vücut olarak tutmaktır. Bharat karşısına hemen hemen her on yılda bir gelen sorunlara meydan okur, sadece ailesine değil kendisine de sadık olan Bharat bu zorlu hayat yolunda ayakta kalmaz, babasına verdiğin sözü bir an bile unutmamak ve ailesini ayakta tutmak zorundadır. İbretlik bir hikâye ve daha da önemlisi herkesin kendinden bir parça bulabileceği bu filmde, dram öğeleri sanki nakışla işlenmiş gibidir. Komedi öğeleri ise filmin içerisine oldukça ince bir şekilde yerleştirilmiştir.

Recent Posts

See All