KIŞ GÖLÜ


The Water Lake, yani Türkçe ismiyle Göl Evi filmi, eski bir göl evine taşınan bir aileyi ve burada yaşadıklarını anlatıyor. Oğluyla birlikte yaşamakta olan genç anne Elanie ve oğlu Tom, Elanie’nin babasının eski çiftliğine taşınmıştır. İkili arasındaki bozuk iletişim, birbirleri ile sürekli olan kavgaları ve sürekli hale gelen bu taşınma zorlukları ikiliyi her geçen gün daha kötü bir ortama sürüklüyor ve aralarını her geçen gün daha fazla açıyordur. Birlikte çok iyi geçinemeyen Tom ve Elanie’nin arası, Elanie’nin kimsenin sevmediği babasının evine taşınmak zorunda kalmalarından oğlu Tom’u sorumlu tutunca ikilinin arası daha da açılmıştır.

Şehre inerek bekârlık belgesi almaya çalışan Elanie’nin arabası bozulmuştur ve eve dönmek için yolun karşısında arabasına binmek üzereyken gördüğü yan komşusundan yardım istemiştir. Yan tarafta kızıyla birlikte yaşamakta olan Ward isimli baba, Elanie ile burada tanışmış ve Elanie’yi eve bırakmak için yola koyulmuştur. Ertesi gün arabaya baktırmak üzere Elanie, Tom’u da yanına alarak Ward ve kızı Holly ile birlikte şehir merkezine inmişlerdir ve bu sayede ikilinin çocukları olan Tom ve Holly’de tanışma fırsatı bulmuşlardır.

Birlikte biraz vakit geçiren ikilinin arası, Holly, Tom ve annesi Elanie’nin evine gelip, Tom’un odasına çıktığında karmaşık bir hal alır. Tom, kemik koleksiyonu yapan ve pek de sıradan olmayan bir gençtir. Bu kemik koleksiyonları arasında ise çok yakın zamanda evlerinin yakınındaki tehlikeli bir gölde bulduğu küçük bir kafatası da vardır. Bir bez parçasına sarılı halde bulduğu kafatasını saklayan Tom, bez parçasını odasında bir sandalyenin üzerinde unutmuştur. Bu eski ve yıpranmış paçavrayı gören Holly’nin aklına bazı şeyler gelmiş olacak ki, Holly evden koşarak uzaklaşır. Ancak bu olanların sadece bir başlangıcıdır.