MAHALLEDE GÜZEL BİR GÜN


Oscar ödülü adaylığının yanında altı farklı ödülü alan ve bunların dışında da altmış iki film ödülüne adaylığını koymuş olan A Beautiful Day in the Neighborhood filminin yönetmen koltuğundaki isim Marielle Heller. Filmin senarist koltukları ise Micah Fitzerman – Blus ve Noah Harpster tarafından sahiplenilmiş durumda. 7.3 ‘lük muhteşem bir puana sahip olan filmin başrollerinde ise Tom Hanks, Chris Cooper ve Matthew Rhys bulunmaktadır.

Sitemizde Türkçe dublajlı olmasının yanı sıra 4k film izle seçeneği de sizlere opsiyon olarak sunulan ve iki Oscar ödülü sahibi Tom Hanks’in ana başrolde bulunduğu ve Mahallede Güzel Bir Gün ismiyle Türkçe karşılığı bulunan film Fred Rogers ile gazeteci Tom Junod’un dostlukları üzerine kurumuştur. Gerçek hayatta da var olan bu dostlukta nezaketin ve iyi niyetin kini yenmesi dramatik ve biraz da araya serpiştirilmiş ince bir mizahla işlenmektedir.

Lloyd Vogel hem çok şüpheci bir kişiliğe sahiptir hem de oldukça yorgun bir dergi yazarıdır. İşinde gördüğü iniş ve çıkışlar, ünlü insanların küstahlıkları ve insanların gerçek yüzlerinden sürekli şüphe eden tavrı Lloyd’un zaman içinde çok daha şüpheci ve hatta kaba bir insan olmasına neden olmuştur. Fakat Lloyd her şeye rağmen yaşamak için çalışmak zorundadır ve kendisine verilen yeni görev ise sinirlerini alt üst etmeye yetmiştir. Lloyd’un yeni görevi yani röportaj yapıp hakkında yazı hazırlaması gereken kişi Fred Rogers’dır.

Her zaman ki, biraz da küstah tavrını takınıp Rogers ile röportaja hazırlanan Lloyd, bu röportaj ilerledikçe, Rogers’ın sıcak ve nazik tavırları karşısında yavaş yavaş şüpheciliğini bir kenara bırakmaya başlar. Rogers onu o denli etkiler ki, ünlü kişilere olan kini dahi Lloyd’u terk etmeye başlar. Tamamen gerçek olaylar üzerine kurulu olan bu etkileyici hikaye de Lloyd, neredeyse insanları yeniden tanıyacak, sonsuz bir dostluğun kapılarını aralayacak ve insanların daha derinlerine bakıp, yüzeyde olanlarla onları yargılamamayı öğrenecektir.

Recent Posts

See All