Para Uçağı - Money Plane

Updated: Apr 23, 2021


Andrew Lawrence’ın yönetmenliğini yaptığı ve Tyler W. Konney, Tim Schaaf, Richard Switzer ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Money Plane aksiyon türünde bir filmdir. 2020 yılında ABD’de gösterime giren filmde profesyonel bir hırsız ödemesi gereken 20 milyon dolar borcu ödeyemediği zaman ailesinin hayatı tehlikeye girer. Ailesini kurtarmak için uçan bir kumarhaneyi soyması gerekecektir ancak bu kumarhane dünyanın sayılı suçluları ile doludur. Adam Copeland, Thomas Jane, Denise Richards, Andrew Lawrence, Kelsey Grammer, Katrina Norman ve Joey Lawrence filmin oyuncuları arasında bulunmaktadır.

Türkçe dilinde izlemek isterseniz Türkçe dublaj sayfamızda da bulabileceğiniz filmde; Ünlü bir hırsız ve eski bir kumarbaz olan Trey Peterson, Iggy, Isabella Voltaic ve Jack Reese’den oluşan ekip Asgar Jorn tarafından çizilmiş olan bir tabloyu bir sanat müzesinden çalmaya çalışır. Reese müzeye girdiğinde, resmin artık orada bulunmadığını ve kendisinin ve ekibinin tehlikeye atıldığını ve hiçbir şey çalamadan kaçmak zorunda kaldıklarını öğrenir.

Yapacak hiçbir şeyi kalmayan Jack, kötü şöhretli çete lideri Darius Grouch'la konuşmaya gider ve Darius, Reese ve ekibini soygun için işe alır. Fiyaskoyla sonuçlanan müze soygunundan önce ve Darius'a zaten borçlu olan Reese, borcunu temizlemek için bir iş daha yapmak zorunda kalır. Seçkin suçlulara hizmet veren bir hava kumarhanesi olan "Money Plane" yani Para Uçağı’na gizlice girmesi ve kripto para ve nakit para rezervlerini çalması gerekmektedir.Bu yeni soyguna başlamadan önce Reese arkadaşından ailesine göz kulak olmasını ve önceki soygunun başarısız olmasından kimin sorumlu olduğunu bulmasını ister.

Jack ve Trey uçağa insan kaçakçıları Monroe ve McGillicuddy kisvesi altında binerken, Isabella uçuş görevlilerinden biri olarak içeri sızmıştır. Uçak kalkarken, Concierge ve Bookkeeper misafirlerini karşılar ve uçağın hile konusundaki sıfır toleranslı duruşunu anlatırken içerideki faaliyetleri ve olanakları açıklar. Birkaç el poker oynadıktan sonra Jack, pilotları etkisiz hale getirmek ve uçağın kontrolünü ele geçirmek için Trey'i ana kumar odasında bırakır. Trey, uçakta bir dizi oyunu, Rus ruleti ve bir adam ile bir kobra arasındaki bir kavganın sonucuna bahis yapmak dahil, olağan dışı bir şekilde kazanırken, Jack, uçağın kripto para biriminin transferini kolaylaştırmak için yerde bulunan Iggy ile temas kurar ve soygun başlar.


YönetmenAndrew Lawrence

OyuncularAdam Copeland, Denise Richards, Kelsey Grammer, Thomas Jane

Yapım2020 FilmleriABD

TürAksiyon Filmleri

KategoriYabancı Filmler - 4K

DilTürkçe Dublaj / Türkçe Altyazılı