SİDE SHOW


Adam Oldroyd tarafından yönetilen ve senaryosu yazılan Sideshow bir komedi filmidir. Filmde iki beceriksiz ve sakar hırsız bir medyumun evinde sakladığını düşündükleri parayı çalmak için medyumun evine girerler ancak beklediklerinden çok daha fazlasını o gece bulurlar.

Türkçe altyazılı filmler ve 1080p filmleri sayfalarımıza da dâhil olan filmde; Stuart eskiden ünlü bir medyum olsa da artık eski günlerdeki şöhretini yitirmiştir ve 20-30 kişilik seyirci karşısında saçma gösteriler yaparak para kazanmaya çalışmaktadır. Her Şeyi Gören Stupendo adı altında gösteri yapan ihtiyar medyum artık iyice performansını kaybetmiştir. Menajeri ona kendisini toparlamasını yoksa kendisi ile çalışmayı bırakacağını söylese de yaşlı ve inatçı medyum adamı dinlemez. Yine başarısız ve sıkıcı geçen bir gösteri gecesinin ardından evine doğru yola çıkar.

Bu sırada bir arabada genç bir adam ve kadın Stuart’ı izlemektedir. Tiyatrodan çıkıp evine kadar adamı izledikten sonra ikilinin planının adamın evine girip yıllardır kazandığı parayı çalmaktadır. İçeri girdikten sonra adamı uyandırmadan evi aramaya başlarlar ancak hiçbir şey bulamazlar ve paranın adamın yatağının altında olduğunu düşünürler. Ancak adamı uyandırmadan yatağın altına bakma girişimlerinde başarısız olurlar ve adamı bayıltmak zorunda kalırlar.

Adamı bağlayıp yatağına oturturlar ve paranın nerede olduğunu söylemesini umarak beklemeye başlarlar. Bu sırada Eva adlı kadın Dom’a adama göz kulak olmasını ve o sırada kendisinin alt katı arayacağını söyler. Ancak ihtiyar medyumun onlardan kurtulmak için deneyeceği birkaç numarası bulunmaktadır. İlk önce saf bir çocuk olan Dom’u kendisine kara büyü yaptığına ikna eder ve Dom korkudan çılgına döner. Daha sonra ise ikisini de gerçek bir medyum olduğuna ve insanların zihinlerini okuyabildiğine ikna etmeye çalışır ve başarılı olur ancak bunların hepsi birer numaradır.

Bir süre sonra Eva’nın bu eve neden geldiği ortaya çıkar. Anlattığına göre annesi 1982 yılında bir fuarda bir medyumla konuşmuştur. Medyum ona o dönemde savaşa gitmiş olan asker eşinin eğer kendisine vermiş olduğu gümüş parayı saklayabilirse geri döneceğini söyler. Annesi gümüş parayı saklamasına rağmen asker savaştan geri dönmez ve kadın da üzüntüsünden kendisini öldürür. Eva annesine bu tehlikeli umudu veren medyumu bulup öldürmek istemektedir.