VE YARIN TÜM DÜNYA


Julia von Heinz’in hem yönetmenliğini yapmış olduğu hem de John Quester ile senaryoda ortak bir çalışma yaptığı filmde Mala Emde, Tonio Schneider ve Noah Saavedra başrolü paylaşmaktalardır. Orijinal adı Und morgen die ganze Welt olan ve imdb puan skalasında 6.2 puanı ile dikkatleri üzerine çeken yapım ülkemizde 6 Mayıs 2021 tarihinde gösterime girmiştir.

Suç, romantizm ve drama öğelerini ilginç bir konu içinde bir araya getiren ve sitemizde de 4k filmlerimize henüz eklenmiş olan film Luisa adında idealist ve genç bir kadının, düşünceleri ve bu düşünceler için aşmak zorunda olduğu zorlu yollar anlatılmaktadır.

Luisa henüz 20 yaşındadır ve genç bir hukuk öğrencisi olmasına rağmen Neo Nazilere karşı çok sert bir görüş içerisindedir. Luisa bu görüşlerinde o denli radikalleşir ki kısa sürede kendisini Neo Nazilere karşı ciddi bir tavır takınan antifaşist bir harekete üye olmuş olarak bulur. Luisa okulu, dostları ve katılmış olduğu bu hareket arasında hayatını sürdürürken bir gün Luisa için hayatının dönüm noktası olabilecek bir olay gerçekleşir. Luisa, Neo Nazilerin bir saldırı düzenleyeceklerini haber alır. Bunun üzerine bu saldırıyı engellemek isteyen Luisa, yakın dostları olan Lenor ve Alfa’yı da bu savunmaya dâhil ederek, Neo Nazilerin bu saldırı planını durdurmak için harekete geçer.

Şimdi Luisa için gerçekten de hayatında yeni bir sayfa açılmak üzeredir çünkü bu hareketi ile Luisa aklındaki bazı soruların aslında yanıtsız olduğunu fark eder. Kendi idealleri uğruna Luisa için artık gerçek bir akıl savaşı başlamıştır. Luisa aklındaki sorulara mantığına uygun yanıtları bulmak, düşüncelerini yeniden gözden geçirmek ve bu yolda devam edip etmeyeceğine kesin bir şekilde karar vermek zorundadır. Acaba Luisa aklındaki yeni soru işaretlerine sağlıklı yanıtlar bulabilecek mi? Bunca olayın arasında hiç mi Luisa’nın kalbinde aşka yer yok? Acaba karşıt görüşler gerçekten de mantık çerçevesinde tartışılır ise ortaya nasıl sonuçlar çıkar?

Recent Posts

See All